خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
بکلینک
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 21 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : لینک | بازدید : <-PostHit->
این جمله پیرزن های قدیمی که می گفتند ” خواب نامناسب باعث مریض شدن می شود” کاملاً درست است.
پزشکان اکنون می دانند که نخوابیدن می تواند خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد و کمبود خواب طولانی مدت ارتباط زیادی با کاهش عملکرد های ایمنی بدن دارد به طوری که ما را در معرض بیماری هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و بیماری های مربوط به دستگاه ایمنی قرار می دهد. خواب کم همچنین بر توانایی بدن ما برای مبارزه با ایجاد بیماری تاثیر می گذارد.
فکر کنید که فرد صندلی بغلی شما عطسه یا سرفه کند! مریض شدن در هنگام سفر می تواند سختی های زیادی را بوجود بیاورد.

۳٫ افزایش میزان استرس


امروزه دیگر سفر کردن مانند گذشته خوشایند و جذاب نیست – همه جا شلوغ است، مزایا کم و با فاصله است.
وقتی استرس سفر به استرس حاصل از کمبود خواب اضافه شود، میزان دو برابر هورمون کورتیزول در بدن ترشح می شود. میزان بالای کورتیزول در سیستم بدن شما که در نتیجه کم خوابی ایجاد شده، سطح اضطراب را بالا می برد به طوری که استرس بیش از حد طبیعی را به بدن تحمیل می کند.
البته ممکن است در طول سفر همه چیز به درستی پیش برود و شما خواب طبیعی خود را داشته باشید، اما هیچ تضمینی برای این موضوع وجود ندارد.
 
 6 دلیل برای داشتن خواب زیاد در هنگام مسافرت(مرتضایی)
۴٫ عکس العمل های کند
کمبود خواب کاهش قابل توجهی در عملکرد فیزیکی ایجاد می کند، به طوری که بر عکس العمل ها و مهارت های حرکتی مناسب تاثیر می گذارد. خواب آلودگی بیش از حد نیز خطر آسیب دیدگی و جراحت در رانندگی را افزایش می دهد.
یک تصادف رانندگی در یک کشور خارجی می تواند در امنیت مالی شما نیز تاثیرگذار باشد. مهم است که توجه داشته باشید که پوشش بیمه تصادف شرکت های اجاره خودرو در طرح کارت اعتباری سفر یا بیمه سفر شما شامل آسیب به وسیله نقلیه، ساختمان یا فرد دیگر نمی شود. اگر شما باعث تصادف شوید به راحتی محاکمه می شوید و در برخی کشورها ممکن است زندانی شوید.
 
5. قضاوت ضعیف در اتفاقات
مشخص شده که کمبود خواب می تواند بر تفسیر ما از رویدادها تاثیر بگذارد. اساساً، افرادی که دچار کمبود خواب هستند قضاوت های درستی ندارند زیرا آنها نمی توانند ارزیابی دقیقی از شرایط داشته باشند و در نتیجه واکنش عاقلانه ای نیز بروز نمی دهند.
از قضا، وقتی که موضوع میزان تاثیر کسری خواب مطرح می شود، به نظر می رسد افرادی که دائماً دچار کم خوابی هستند به طور خاص مستعد قضاوت ضعیف باشند.

۶٫پیر شدن پوست


خوب، درست است که این یک مشکل خطرناک ناشی از کمبود خواب نیست، اما مطمئناً ظاهر مناسب و شاداب در محیط کار یا در یک غروب عاشقانه در تعطیلات بسیار خوشایند خواهد بود.
وقتی شما خواب کافی نداشته باشید بدن شما هورمون استرس کورتیزول بیشتری ترشح می کند و میزان بالای کورتیزول می تواند پروتئین کولاژن پوست را ضعیف کرده و از بین ببرد —  این پروتئین پوست را نرم و انعطاف پذیر نگه می دارد.  
مشخص شده که کسری خواب دائمی می تواند مستقیماً به تشکیل خطوط ریز بر روی پوست و خشکی وکدری آن منجر شود. البته، این مسئله همچنین باعث ایجاد تیرگی زیر چشم و در برخی افراد پف کردن چشم ها می شود. که نمی تواند چهره ای مناسب برای سفر باشد!


امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->